WhatsApp Destek

1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA

Favorilerim 0
Sepetim

Hisleri Harekete Geçiren Birbirinden Özel Parfümler Turkish Unique'de..

Eski çağlardan itibaren dünya üzerinde kokunun büyük bir önemi vardır. İnsanlar çiçeklerden özel yağlardan kokular oluşturmaya ve ve kokuları vücutlarına uygulamaya başlamışlardır. Özel toplanan çiçeklerin kokusunu birleştirip bileklerine ve boyun bölgelerine sürünmek üzere çiçek karışımları yapmak kötü ter ve vücut kokularının ortadan kaldırılmasını ve temiz çiçeksi kokuların ortaya çıkmasını sağlar. Parfüm esanslardan elde edilir, parfüm esansları özellikle kadınların en çok tercih ettiği ürünlerden biri haline gelmiştir. Dünya çapında büyük etki yaratan kokular bulunmaktadır, koku insanların en çok önem verdiği ve dikkat ettiği bir unsur haline gelmiştir. Kokular insan üzerinde olumlu olumsuz etkiler yaratır, parfüm çeşitliliğinin en büyük nedenlerinden biri budur. Kimi insan odunsu kokuları severken, kimisi çiçeksi, kimisi şekerli yada aromatik kokulardan hoşlanır. Bazı parfüm kokuları insanların vazgeçilmezi haline gelebilir, bazıları ise sert ve fazla aromatik olduğundan tercih edilmeyebilir. Parfüm kokusunun hisleri harekete geçirdiği söylenmektedir, kimi insanlar parfüm kokusunun ortamda yarattığı histen etkilenebilir. 

Parfüm yapılırken bitkiler, yağlar, lavanta kokusu, tarçın kokusu ve sedir ağacı gibi özlerden de yardım alınır. Dünya'da ilk parfüm Mezopotamya'da çiçeklerden üretilmiş ve kullanılmıştır. O çağlarda parfüm sürmenin kutsal bir eylem olduğunu kabul edilmiştir. O zamanlarda parfüm, nilüfer kökeninden de oluşturulmakta olup bu şekilde kullanılmıştır. Parfüm bir sanat olarak icra edilmiş ve ticareti de yapılmaya başlanmıştır. Parfüm içeriğine göre değeri artan bir maddedir. Dünya üzerinde nadir bulunan ve önemli çiçek bileşenlerinden oluşan parfümlerim fiyatları diğerlerine göre değişkenlik gösterir. Kokunun kalıcı olması da önemli etkenler arasındadır.

Parfümün Çıkış Hikayesi Nasıl Gerçekleşti?

Dünya'da ilk parfüm üreten kadın ise kimyacı olan Tapputi'dir.Dünyanın ilk kimyageri olarak bilinen Tapputi, kil tabletlerine parfümünün formüllerinden eklemiştir. Arkeologların yapmış olduğu çalışmalarda bu bilgilere ulaşılmıştır. Kil tabletinde yer alan yazıda parfüm yapımının tüm detayları en ince ayrıntılarına kadar yer almaktadır. Parfümün formülünün yazılı olduğu iki tablet bulunmuştur ve bu tablet çevirilerinden yaklaşık 27 sayfa çeviri çıkmıştır. Eski çağ kimyageri Tapputi'nin çivi yazısında parfüm içeriği olarak güllerden ve botanik bitkilerden bahsedilmektedir. En güzel çiçek kokularından biri olan gül, vücutta yaydığı koku ile hem ferah hem de kalıcı çiçeksi parfüm kokusunu yansıtmaktadır. Özenle seçilen çiçekler parfüme dönüştürülmekte ve bu sayede en güzel ve en kalıcı kokular bizlerle buluşmaktadır. 

Mezopotamya'nın verimli topraklarında ortaya çıkmış olan parfüm sanatı Tapputi'nin katkısı ile günümüze kadar gelmiştir. Tapputi'nin tablete aktarmış olduğu çivi yazıları günümüze ışık tutmuştur. Parfümün kalıcı olması birçok kadın açısından önemli bir unsurdur. En çok tercih edilen markaların en ünlü parfümleri kalıcılığı ile adından söz ettirir. Kimi parfüm tene muhafaza etse de bir süreden sonra koku uçup gider, fakat kaliteli bir parfümde böyle bir sorunla karşılaşılması olağan değildir. Her tene yakışan kokular farklılık gösterir. Kimi insana çiçeksi kokular daha çok yakışırken kimisine daha odunsu ve ağır kokular yakışmaktadır.

Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Parfümü seçerken teninizde nasıl durduğuna ve kalıcılığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Koku insanın dış dünyaya karşı imzasıdır. Kokumuz bizi yansıtır ve bize özel olmalıdır. Parfüm geçmişten günümüze kozmetik sektörünün en önemli ürünlerinden biri haline gelmiştir, kadınlardan ziyade erkeklerinde en sık tercih ettiği kokular ve esanslar bulunmaktır. Fransa dünyanın en iyi parfümlerini üreten bir ülke haline gelmiştir, en iyi parfümlerin Fransa'dan geldiği bilinmektedir. Fransız kimyagerlerin formülleri tüm dünya tarafından gözlemlenmekte ve bilgi alışverişi yapılmaktadır. Özel esansları birleştiren ve tüm dünyaya sunan Fransızlar parfüm sektöründe önemli gelişmelerde bulunmuştur. Parfüm kokusu ruhsal olarak iyi hissetmenizi sağlayan ve rahatlatıcı özelliğiyle güzel kokmanıza yardımcı olan bir madde olduğundan dolayı bu sektör günden güne gelişmeye devam etmektedir. Kokuların her biri bir hikayeyi anlatır, bazen tanık olduğunuz kokular sizleri geçmişe götürebilme etkisini ve o an'a geri dönme hissini uyandırabilir.

Parfüm mevsimlere göre de tercih edilebilmektedir. Yazın daha çiçeksi ve hafif kokular tercih edilirken, kışın daha odunsu kokular tercih edilebilir. Parfüm uzmanlarına göre kışın daha çok baharatlı kokular ve tarçınlı kokular tercih edilmektedir. Bu kokular kış ayında kalıcılığı daha iyi olan ürünlerdir. Uzmanlara göre yaz aylarında ise hanımeli, çiçeksi kokular ve okyanus ferahlığı adlı koku esanslarından oluşan parfümler sıkça tercih edilmektedir. Birçok kişi yaz ve kış parfümü olarak 2 parfüm kullanmaktadır. Turkish Unique online alışveriş sayfasında birbirinden değerli kokular bulunmaktadır. Bu kokular kalıcılığı ile bilinen en ünlü markaların parfümleridir. Yaz ve kış parfümlerinizi çiçeksi ve odunsu kokuların hangi markada bulunduğuna dair bilgi edinip Unique web sayfası üzerinden sipariş verebilirsiniz. Parfüm konusunda dünyanın en çok tercih ettiği ünlü parfüm markaları sizlere sunan Unique birbirinden güzel parfümleri ile satış rekorları kırmaya devam ediyor. Geldiği gibi tükenen eşsiz kokuların alıcılarıyla buluşturan Unique, imzalı kokuları bünyesinde barındırıyor. En sık tercih edilen parfümlerden biri olan Channel, çeşitli kokuları ile sevenleriyle buluşuyor. Gucci, Dolce Gabbana, Tom Ford Fabulous, Dior, Versace, Giorgio Armani, Bvlgari, Burberry gibi tüm dünyanın hayran olduğu kalıcı ve güzel kokuları uygun fiyat skalası ile alıcısıyla buluşmaktadır. Turkish Unique çeşitli marka seçenekleri ile hayalinizde ki kokuyu sizlere ulaştırmak için çalışmaktadır. Orjinal parfümleri güvenilir bir şekilde satın alabilir ve eşsiz kokunuzu keşfetme fırsatını yakalayabilirsiniz. Unique, kadın ve erkek parfümünün yanı sıra unisex parfümleri de bünyesinde bulundurmaktadır. Yeni sezonun en trend parfümleri Turkish Unique web sayfasında yer almaktadır. Parfüm kelimesinin bir kökeni vardır. Eski çağlarda insanlar hoş kokular elde etmek için otları yakıp dumansı kokular elde etmişlerdir.

Parfümün Tarihçesi Çok Eski Zamanlara İşaret Ediyor!

Parfüm kadında ve erkekte çekici ve hoş koku elde etmek için eski zamanlardan beri en çok rövaşta olan unsurlardan biri haline gelmiştir. Kokunun bir sanat olduğu söylenmektedir. Parfüm için gereken bitkiler özenli bir şekilde elle toplanır. Esanslar oluşturulur ve müşteriye sunulur. Parfüm sanatı, parfüm uzmanlarının deneyler sonucunda ortaya çıkardığı eşsiz kokuların birleşmesidir. Bu sanatta en çok yardım alınan şey çiçekler olduğundan dolayı parfümün en kıymetli özelliği güzel kokan çiçeklerdir. Parfümün tarihçesi 4000 yıl öncesine dayanmaktadır. Tütsü ve bitki özleri günlük yaşamda sıkça kullanılmıştır. Çinliler Hintliler ve mısırlılar da dahil olmak üzere bir çok uygarlık zaman zaman tütsü kullanmıştır. kokular hastalık tedavilerinde de başvurulan yöntemler arasında yer almıştır. kokular kötü ruhları uzaklaştırmak amacıyla da bir dönem kullanılmıştır.

Eski çağlar da misk adı verilen üründe fazlasıyla kullanılan esanslar arasında yer almıştır. Koku bir kültür haline gelmiş ve özel mistik kokular oluşturulmuştur. Parfümün kalıcılığını arttırmak için vücudu nemlendirmek önemli etkenler arasında yer alır. Vücudumuz bir miktar asidik bir yapıda olduğundan dolayı kuru bir cilt üzerine parfüm sıkmak etkili bir yöntem değildir. O sebep ile cildinize parfümü uygulamadan önce nemlendirici vücut losyonları ile cildi nemlendirmek sıktığınız parfümün kalıcığını etkili oranda arttırır. Kullandığınız losyonun parfümünüzün esanslarıyla aynı olması kokunuzun daha net ve anlaşılır bir şekilde hissedilmesine yardımcı olur. Ten-ısınız yüksek olursa da parfümünüz daha çok ortaya çıkacaktır. Yaz aylarında parfüm kokusunun daha çok ortaya çıkmasının sebeplerinden biri de budur.

Satın Alınan Parfümler Nasıl Muhafaza Edilir?

Uzmanlar satın alınan parfümlerin iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerektiğini önemle belirtmektedir. Parfümü kullanırken doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerektiği söylenmektedir. Parfümler muhafaza edilirken dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeri de parfümü serin alanlarda saklamaktır. Çok sıcak yada çok soğuk bir ortamlar parfümün yapısını bozabilir, uzmanlar bundan kaçınmanız gerektiğini ifade etmektedir. Uzmanlar parfümlerin raf ömrünün olduğunu belirtmektedir. Parfümler üretildikten sonra 3 ile 5 yıl arasında kullanılabilir. Şişesi açılmayan parfümler ise daha uzun vadede saklanıp sonrasında kullanılır. Baız parfümler koyu renkli şişelerde üretilmektedir. Bunun nedeni ise parfümü maruz kalacağını güneş ışınlarından korumaktır. 

Parfümünüzün orjinal bir markaya ait olduğunu mutlaka alırken test etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kullanım esnasında alerjik durumlar yada rahatsızlıklar oluşabilir. Sahte parfümler cilde zarar verir ve kalıcığı hiç olmayacak kadar azdır. Koku sıkıldığı andan itibaren uçar ve kendini bu şekilde belli eder. Turkish Unique'den sipariş edeceğiniz parfümlerin hepsi orjinal ve gerekli testlerden geçmiş ürünlerdir. Sağlık sorunları yaşamamak için mutlaka orjinal kokular tercih edilmelidir. Ucuz ve uçucu kokular hem maddi hem manevi zararlara yol açabilir.

Parfümlerin İnsan Üzerindeki Etkileri

Parfüm kokusu en etkili kokulardan biridir. Koku almak sadece burundan gerçekleşse de beyinle de doğru orantılıdır. Beynimizde şakaklarının arkasında yer alan temporal lob adlı, işitme ile ilgili merkezler bulunmaktadır. Koku alma duyumuz bu lob sayesinde gelişmektedir. Beynimiz farklı kokuları birbirinden ayırt etmemizi kolaylaştırır, koku hafızası ise kokladığımız kokuları unutmamamızı sağlamaktadır. Alınan kokular depolanır ve hatırlanır. Bu sebeple kokunun insan üzerinde yarattığı etki büyük ölçüdedir, iyi ya da kötü kokular unutulmaz, bu kokular ile karşılaşıldığında hatırlanmaktadır. Beynimizde iki önemli bölge olan amigdala ve hipokampus bilimsel veriler ile açıklanmış koku alma sistemimizdir. Beyin, bir koku ile karşılaştığı andan itibaren koku molekülleri harekete geçer ve duyusal nöronlarla koku alma gerçekleşir. Bir kokuyu kokladığımız andan itibaren sadece kokuyu hatırlamayız aynı zamanda bu kokuyla ilgili anılarda belleğe kaydedilmektedir. Sonradan yeniden bu koku ile karşılaşıldığında beyin o an ki anıları ve görselleri bizlere hatırlamaktadır. Koku duygularla bağlantılıdır, örneğin hoş kokular rahatlama ve iyi hissetme özelliğine sahiptir. Bu yöntem demans hastalarına da terapi sistemi ile uygulanmaktadır. Örneğin bir parfüm kokusu kişiye o koku ile alakalı anılarını canlandırmasında yardımcı olur. Hasta bu şekilde geçmişe dair anılarının bazılarını kolaylıkla hatırlamaktadır. Parfüm kokusunun insan üzerinde etkisi büyük ölçüde olduğundan dolayı parfüm seçerken kalıcılığı fazla olan, yıllarca kullanabileceğiniz ve teninize en uygun olan kokuyu seçebilir bu sayede kendi imza kokunuzu oluşturabilirsiniz. Parfüm çeşitliliği konusunda adından söz ettiren Turkish Unique dünyanın en çok tercih edilmekte olan imza kokuları sizlerle buluşturuyor.

Turkish Unique'de Satılan Bazı Parfüm Markaları ve Özellikleri

Turkish Unique online alışveriş sayfasında bulunan tüm parfümler özel esanslarla hazırlanmış formüllü kokulardır. Örneğin, Gucci markasına ait olan Gucci Rush Pour Femme adlı parfümün içeriğinde akdeniz meyveleri, vanilya, gardenya ve laden bulunmaktadır. Bu eşsiz koku en sık tercih edilen parfümler arasında yer almaktadır ve keyifli modern bir kokudur. Gucci'nin bir diğer kadın parfümü olan Gucci Bloom Ambrosıa Dı Fıorı, içeriğinde tomurcuk yasemin, gül, sümbülteber ve çin hahı eli bulundurmaktadır. Bu parfüm en güzel ve en kalıcı çiçek kokularını bünyesinde barındırır. Gucci'nin adından en çok söz ettirdiği erkek parfümü ise Gucci Guilty Absolute Pour Homme olarak bilinir. Bu parfümün içeriğinde ise paçuli yağları, bulgar gülü bulunmaktadır. Beyaz çiçek kokularını taşıyan bu parfüm odunsu ve erkeksi bir kokuya sahiptir.

Dolce Gabbana markasına ait olan kadın ve erkek parfümlerini ise Turkish Unique web sayfasında bulabilirsiniz. Dolce Gabbana'nın en sevilen kadın parfümlerinden biri olan Dolce Gabbana The One Gold isimli parfümün içeriğinde ise yasemin, erik, gül, vadi zambağı ve italyan mandalinası gibi eşsiz kokular bulunmaktadır. Unisex bir koku olarak karşımıza çıkan Tom Ford Fabulous ise içeriğinde tonka çekirdeği, kaşmir, acıbadem yağı, adaçayı yağı ve deri akoru bulundurmaktadır. Bu eşsiz koku birçok kişinin imza parfümü haline gelmiştir. Dolce Gabbana'nın en çok tercih edilmekte olan erkek parfümlerinin başında gelen Dolce Gabbana The One For Men ise içeriğinde kişniş, zencefil, greyfurt, kakule kokularını barındırmaktadır. Dior markasının güçlü ve benzersiz kokularından biri olarak bilinmekte olan Dior Sauvage Elixir Men içeriğinde, lavanta, ağaç notaları, eşsiz baharatlar, tarçın, muskat, meyan kökü, amber, paçuli ve güve gibi birçok içerik bulunmakta ve parfüm bu karışımlar ile karşınıza çıkmaktadır. Kremsi kokusu ile en çok konuşulan parfümlerden biri olan Dior Mis Dior ise kadın parfümlerinde en çok satanlar listesinde bulunmaktadır. İçeriğinde gardenya, adaçayı, bergamot, iris çiçeği, yasemin, sandal ağacı, meşe yosunu, gül, inci çiçeği ve karanfil bulunmaktadır. Dior'un en odunsu ve kalıcı kokularından biri olan Dior Jadore ise içeriğinde orkide, zambak, menekşe, erik, frezya, neroli bulundurmaktadır ve zarif bir kokudur. Carolina Herrera Good ise birçok kadının vazgeçilmez kokularından biri haline gelmiştir. İçeriğinde ise yasemin, kakao, sümbülteber, portakal çiçeği, sedir, vanilya, limon, tonka fasülyesi, bergamot, badem ve kahve gibi içerikler bulunmaktadır.

Calvin Klein Defy ise erkeklerin vazgeçilmez kokularından biri haline gelmiştir. İçeriğinde amber, lavanta özü, narenciye, bergamot ve vetiver yağı bulunmaktadır. Taze ve canlı bir kokudur. Versace Eros Pour Femme ise kadın parfümlerinin arasında tutkunun kokusu olarak bilinir. İçeriğinde kremsi sandal ağacı, yasemin, şakayık, saf zambak ve limon çiçeği bulundurmaktadır. Giorgio Armani Acqua Di Gio ise en sık kullanılan erkek parfümlerindendir. İçeriğinde, menekşe, limon, yeşil mandalina, deniz notaları, frezya gibi taze kokularını barındırmaktadır. Bvlgari Splendida Jasmin Noir ise canlı kadın parfüm ürünleri arasında yer almaktadır. Taze kokuların eşlik ettiği parfümün içeriğinde ise kaşmeran, paçuli kalbi, tonka fasulyesi ve arap yasemini bulunmaktadır ve çiçeksi bir kokudur. Burberry Brit For Women oryantel ve odunsu bir kokuya sahiptir, içeriğinde yeşil badem, beyaz şakayık, amber, armut limon ve vanilya bulunmaktadır.

Burberry Hero erkek parfümü ise adından sıkça söz ettiren kokular arasında yer almaktadır. Odunsu ve ferah kokuya sahip olan parfümün içeriğinde ise, sedir ağacı, kakule, lavanta, karabiber ve muskat bulunmaktadır. Ferahlatıcı ve cezbedici bir koku olarak bilinmektedir. Carolina Herrera Bad Boy Cobalt ise en sevilen erkek parfümleri arasında yer alır, kremsi bir kokuya sahiptir, içeriğinde ise bergamot, tonka, kakao, sardunya ve siyah erik kokusu bulunmaktadır. Versace Crystal Noir adlı parfümü ise en bilinen parfümler arasında yerini almaktadır, parfümün içeriğinde şakayık, gardenya, zencefil, kakule, amber ve sandal ağacı yer almaktadır, bu koku çiçeksi ve zarif bir karışımdır. Bu eşsiz ve özel kokulara sahip olmak ve deneyimlemek için Turkish Unique sayfasını ziyaret edebilir, orjinal ve kaliteli parfümleri deneyimleyebilirsiniz.

Chanel No 5 Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Chanel No 5 Edp 100 Ml Kadın Parfüm
2.080,00
2.600,00
%20 İndirim
Chanel Chance Eau Fraiche Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Chanel Gabrielle Chanel Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Chanel Gabrielle Chanel Edp 100 Ml Kadın Parfüm
2.080,00
2.600,00
%20 İndirim
Chanel Allure Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Chanel Allure Edp 100 Ml Kadın Parfüm
2.080,00
2.600,00
%20 İndirim
Gucci Rush Pour Femme Edt 75 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Rush Pour Femme Edt 75 Ml Kadın Parfüm
1.760,00
2.200,00
%20 İndirim
Gucci Bloom Edp Intense 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Bloom Edp Intense 100 Ml Kadın Parfüm
2.160,00
2.700,00
%20 İndirim
Gucci Guılty Absolute Pour Femme Edp 90 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Bloom Profumo Dı Fıorı Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Bloom Ambrosıa Dı Fıorı Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Bloom Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Bloom Edp 100 Ml Kadın Parfüm
2.000,00
2.500,00
%20 İndirim
Gucci Flora Gorgeous Gardenia Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Flora Gorgeous Jasmine Edp 100 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP 90 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Guilty Pour Homme EDP 90 ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Guilty Pour Homme EDP 90 ml Erkek Parfüm
1.600,00
2.000,00
%20 İndirim
Gucci Guilty Pour Homme EDT 90 ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci Guilty Pour Homme EDT 90 ml Erkek Parfüm
1.440,00
1.800,00
%20 İndirim
Gucci By Gucci Pour Homme EDT Erkek Parfüm 90ml
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Gucci By Gucci Pour Homme EDT Erkek Parfüm 90ml
1.440,00
1.800,00
%20 İndirim
Dolce Gabbana K By EDT 150 ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana K By EDT 150 ml Erkek Parfüm
1.840,00
2.300,00
%20 İndirim
Dolce Gabbana K By EDP 100 ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana K By EDP 100 ml Erkek Parfüm
2.200,00
2.750,00
%20 İndirim
Dolce Gabbana Light Blue Eau Intense Edp 100 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Light Blue Eau Intense Edp 50 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana The One For Men Edt 100 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana The One For Men Edt 50 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Light Blue Homme Edt 125 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Light Blue Homme Edt 75 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Pour Homme Edt 125 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Pour Homme Edt 125 Ml Erkek Parfüm
1.680,00
2.100,00
%20 İndirim
Dolce Gabbana Pour Homme Edt 75 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Pour Homme Edt 75 Ml Erkek Parfüm
1.280,00
1.600,00
%20 İndirim
Tom Ford Fabulous EDP 100 ml Unisex Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Tom Ford Fabulous EDP 100 ml Unisex Parfüm
5.600,00
7.000,00
%20 İndirim
Dolce Gabbana The One For Men Intense Edp 50 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana The One For Men Intense Edp 100 Ml Erkek Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana The One Gold Edp Intense 50 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana The One Gold Edp Intense 75 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Dolce Garden Edp 50 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Dolce Garden Edp 75 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Dolce Edp 50 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Dolce Edp 50 Ml Kadın Parfüm
1.360,00
1.700,00
%20 İndirim
Dolce Gabbana Dolce Edp 75 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Dolce Gabbana Dolce Edp 75 Ml Kadın Parfüm
1.760,00
2.200,00
%20 İndirim
Dolce Gabbana Dolce Peony Edp 50 Ml Kadın Parfüm
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo

Ürünler > Parfüm

Başa Dön